Dohodou ke komunikaci

Nechceme přilévat olej do ohně tím, že budeme hodnotit, co se povedlo, ale hlavně co se nepovedlo a kdo za to může. 

Náš projekt NASKLAD jsme už na startu, tedy začátkem roku 2020, iniciovali jako platformu, kde se můžeme společně domlouvat na hledání efektivního řešení logistických výzev.

V té době jsme si nikdo ani neuměli představit, jak často nám do života zasáhne pojem „Covid-19“ a co všechno se změní.

Co však ke komunikaci, která bude dávat smysl „stačí“?

Vlastně k tomu není potřeba nic víc, než ochota se domluvit a přestat na svět logistiky, a nejen na něj, nahlížet jen jako na konkurenční souboj, ve stylu, kdo bude kde rychleji a levněji. Ano možná je to podstata efektivní logistiky, ale někdy nám přijde, že je to dle principu „nechci slevu zadarmo“. To opravdu chceme?

Náš pohled bude možná pro někoho „omezený“, protože se pokusíme o hodnocení z pohledu především logistiků. Budeme však tak trochu mířit i do vlastních řad.

Logistici si totiž dost často s kolegy z obchodu nebo ekonomiky, tak úplně nerozumí a z toho velmi často plynou vážné problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích.

Bohužel často chybí právě dobrá vůle, která je předpokladem funkčnosti. Až potom můžeme diskutovat a „nasazovat“ různé metody a nástroje.

Nalejme si čistého vína, nejčastěji nám v dohodách brání prosazování vlastního ega, takzvaně za každou cenu. Ochota vyslechnout si jiný názor je zaslepena vlastní „dokonalostí“, kterou často skryjeme pod kouzelné „není čas“.

Využijme nastávající léto k nabrání nové energie, kterou „po prázdninách“ soustředíme aspoň z části na ochotu hledat společné cesty v rámci firmy, ale i s obchodními partnery, ať už na straně dodavatelské, nebo odběratelské.

Všichni jsme na jedné lodi. Je třeba si to uvědomit a jít do budoucnosti společně.

Jak k tomu chceme přispět my v NASKLAD?

Nabízíme sdílené kapacity skladů, přeprav a ochotu s Vámi otevřeně diskutovat při hledání efektivního řešení Vaší logisticky.

Je to něco co Vás zaujalo?

Neváhejte tedy,  jsme zde pro Vás.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *