Sdílené sklady

Sdílení-cesta k efektivní logistice nové generace

Jak vysvětlit proč projekt NASKLAD.CZ vznikl? Dovolte začít lehce v širší souvislosti a možná i malinko filozoficky. Chceme svým dílem přispět k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí a to tím, že zvýšíme efektivitu logistických procesů, které životní prostředí velmi silně ovlivňují. Víte o tom, že slovo upcycling (o co jde, vysvětlíme hned v zápětí) bylo institucí Oxford dictionary zvoleno slovem roku 2019. 

INDUSTRIAL UPCYCLING je prvním a zatím jediným nástrojem systémové prevence vzniku odpadu a plýtvání určeném pro průmysl a velké celky jakými jsou nejen továrny, logistické parky, hotely, ale i celá města, státy a národy.

Jedním z jeho cílů je eliminace jednorázovosti! Jak eliminovat jednorázovost? Může být správnou cestou sdílení? My si myslíme, že zcela určitě, proto vznikl projekt NASKLAD.

Přeprava
 

Sdílení nám přece není cizí, vždyť je to fenomén dnešní doby. Kolik z Vás sdílí svá data a informace na cloudu, sociálních sítích, YouTube, využívá kancelářské komplexy se společnými recepcemi apod.? Je třeba si uvědomit, že i tak běžné a zažité služby jako je televize, rozhlas a tisk není nic jiného než sdílení. Sdílení je už nyní nedílnou součástí našeho každodenního života aniž bychom to nějak negativně vnímali.

Tak proč nesdílet i služby v rámci logistického řetězce a to nejen přepravní, což už znají a používají asi všichni? NASKLAD se chce věnovat celému řetězci a nabídnout ojedinělou službu, která v souběhu pomůže ušetřit Vaše finanční prostředky, ale také snížit negativní dopad logistických procesů na životní prostředí.

Proč si pořizovat vlastní sklad, nebo ho dokonce budovat, když stále existuje mnoho možností efektivního využití již stávajících kapacit. Navíc NASKLAD nenabízí jen sklad, ale v pravém slova smyslu fulfillmentové centrum s kompletními službami, které správná logistika potřebuje. Nebo naopak máte vlastní sklad a z jakýchkoliv důvodů ho neumíte kompletně využít a trápí Vás vysoké fixní náklady s tím spojené? NASKLAD na míru pro Vás zajistí bezpečné využití volné kapacity. Potřebujete krátkodobě vyvážit poptávku trhu? Obraťte se na NASKLAD, nebudeme Vás tlačit k dlouhodobému kontraktu, ale sjednáme společně adekvátní podmínky přesně dle Vašich potřeb.
 

Pronájem skladů

O vyvažování a vytěžování přepravních kapacit toho bylo už napsáno tolik, že se zdá, že téměř není co dodat. Projekt NASKLAD má však za cíl nejen vyhledávání a propojování volné kapacity a poptávky, ale zejména optimalizaci přepravních kapacit s akcentem na snižování negativního dopadu na životní prostředí. A jak to chceme udělat? Maximalizovat vytížení vozidel a eliminovat zbytečné násobné přesuny zboží a materiálu. Že to není nic inovativního? Možná na první pohled, ale sáhněme si všichni do svědomí, opravdu se tak vždy chováme?

Významnou aktivitou, kterou NASKLAD reálně chce přispět ke snížení plýtvání, které je kromě sdílení dalším signifikantním znakem naší doby, je služba market. Není to nic jiného než další produkt k efektivnímu vyvažování poptávky a nabídky. Z dlouholeté zkušenosti víme, že je trh zaplněn spoustou na první pohled nepotřebného nebo dokonce překážejícího zboží, který nezbude než zlikvidovat. Není to spíše o tom, že neumíme nebo někdy ani nechceme „ztrácet energii“ hledáním toho správného zákazníka? NASKLAD má ambici právě takovou konektivitu mezi zbožím a zákazníkem nabízet a vy nám s tím můžete pomoci. K tomu už nám to s některými partnery bezvadně funguje.

Jako třešnička na dortu jsou zde služby logistického poradenství, které Vám mohou pomoci ušetřit spoustu energie, času a tím i peněz. Trápí Vás provozní slepota, připravujte nový rozsáhlejší projekt, čeká Vás výběrové řízení? Projekt NASKLAD je tady, aby společně s Vámi našel to nejlepší řešení pro Vás i životní prostředí. Jak? Především tím, že nebudete bloudit ve slepých uličkách, kterými už v minulosti někdo prošel, ale také tím, že budete mít dostatek prostoru soustředit se na to, co Vám vydělává prostředky pro Vaše podnikání.

Oslovila Vás některá ze služeb, které projekt NASKLAD nabízí? Neváhejte a oslovte NASKLAD ještě dnes a pojďme společnými silami hledat cesty k efektivní logistice nové generace a ke zdravějšímu životnímu prostředí pro budoucnost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *