Nasklad.cz o nás

Obsluha partnerů e-commerce?

Abychom vyvrátili možné pochybnosti, věnujeme tento příspěvek subjektům, které největší váhu svého podnikání nasměřovaly do oblasti e-commerce. Přestože si myslíme, že tradiční způsob prodeje, ještě neřekl svá poslední slova a bude i nadále nedílnou součástí našeho života, určitě nelze zpochybňovat narůstající podíl a vliv e-commerce na obchodní výměnu a nutně tedy i ostatní procesy v rámci logistického řetězce.

Bohužel právě on-line obchodování má zejména v poslední době geometricky rostoucí vliv na životní prostředí a není to vliv zrovna pozitivní. Všechno potřebujeme hned a až ke dveřím a je nám vlastně jedno jakou trasu to k nám musí urazit, kolik energie se musí nutně spotřebovat. Když mi produkt nevyhovuje, tak ho jednoduše vrátím, vždyť přece mohu. O gigantickém objemu obalového materiálu, který je na takový způsob pohybu zboží, asi není třeba hovořit.

Proč se tedy projekt NASKLAD, který proklamuje, že primárním cílem je sdílení, tedy šetření a to s akcentem na snížení negativních dopadů na životní prostředí, bude podílet i na rozvoji e-commerce?

Přeprava
 

Odpověď na tuto na první pohled složitou otázku je vlastně úplně jednoduchá. Chceme společně s významnými hráči v oblasti on-line obchodování, tedy pokud na to budou slyšet, hledat cesty a způsoby, jak výše popsané negativní vlivy snižovat, když už nepůjdou úplně eliminovat.

Hlavní ambicí pro oblast e-commerce v rámci projektu NASKLAD je však zejména edukace zapojených partnerů v problematice eliminace negativních vlivů na životní prostředí, samozřejmě se zachováním maximálního nutného komfortu pro zákazníka, protože ten, jako ve všech oborech podnikání, nastavuje vlastně pravidla.

 

Pronájem skladů

My, kteří stojíme za projektem NASKLAD, věříme, že pokud zde vznikne širší partnerská platforma poskytovatelů logistických služeb a „konzumentů“ těchto služeb v oblasti e-commerce, může právě tento systém zvrátit doposud spíše rostoucí negativní vliv logistiky na životní prostředí.

Jako velkou příležitost vidíme právě propojování a sdílení již nabytých zkušeností a dovedností, čemuž by mohl významnou měrou pomoci projekt průmysl 5.0, o kterém se rozepíšeme v některém z příštích příspěvků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *